Aft Nedir, Nasıl Geçer?

Aft, ağızdan meydana gelen küçük yaralardır. Peki, bu can sıkıcı yaralar nasıl hızlı bir şekilde geçer?

0 417

Ağız içerisinde çıkan bu küçük paralar çok can sıkıcı olabilmektedir. Dışarıdan görünmese de kişinin kendisine can yakıcı bir his vermektedir. Aft, pek çok farklı sebepten dolayı meydana gelebilen yaralardır. Stres en büyük sebebi olur iken aynı zamanda yanağı ısırmak veya farklı bir hastalıktan dolayı da olabilmektedir.

Tuzlu su ile ağızda gargara yapmak aft yaraları için evde uygulanabilecek çözümlerin başında gelmektedir. Ancak bunu yapar iken süreklilik yapmamaya dikkat etmelisiniz. Az bir tuzu suya karıştırarak gargara yapmak ağızdaki bu küçük yaralar için çözüm olacaktır.

Evde Aft Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doktora gitmeden evde kolay bir şekilde aft için tedavi uygulayabilirsiniz. Gargara yapmaktan sonra deneyebileceğiniz yöntemlerden biri de magnezyum sütü kullanmaktır. Eczanelerde çok uygun fiyatlar ile alınabilecek olan magnezyum sütünü aft olan bölgenin üzerine sürün ve bir süre bekletip sonra yıkayın.

Aft için etkili önerilerden biri de üzerine bal sürmektir. Aftın olduğu bölge öncelikle pamuklu bir çubuk ile kurulanmalıdır. Ardından o bölgeye anti bakteriyel ballar arasında yer almakta olan manuka balı sürün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.