Atıştırmalıklara Nasıl Hayır Denilir?

Atıştırmalıklardan Nasıl Kurtulunur?

0 612

Kilo vermek için en büyük düşmanların başında atıştırmalık alışkanlığı geliyor. Özellikle ara öğünlerde çok sık tüketilen atıştırmalıklar büyük sorunlara yol açıyor ve etkili bir şekilde kilo vermeyi engelliyor.

Atıştırmalıklardan Nasıl Kurtulunur?

Atıştırmalık yememek için öncelikle böyle anlarda yani canınızı atıştırmalık istediği anlarda derin bir nefes almanız ve bu anın geçmesini beklemeniz önem taşır. Özellikle stresten kaynaklanan durumlarda genelde atıştırmalık yeme ihtiyacı duyulmaktadır. Bu küçük bir parça gofret olabileceği gibi çok daha büyük porsiyon tatlılar olabilmektedir. Bu esnada nefes egzersizi yaparsanız atıştırmalık isteğiniz de geçecektir.

Sakız çiğnemek atıştırmalık isteğinizin geçmesi için etkili bir yöntemdir. Özellikle şekersiz sakız çiğnediğinizde atıştırmalık isteğiniz ortadan kalkacaktır. Açlık duygusunu da sakız çiğnemek bastıracaktır. Gün içerisinde aşırı yeme istediğiniz özellikle uykusuz kalınan durumlarla da doğrudan bağlantılıdır. Günde en az 7 buçuk saat uyumaya dikkat edin ve uyumadan önce atıştırmalık da yemeyin. Uyku sorunlarınızı ortadan kaldırdığınızda gün içerisinde kendinizi hem daha iyi hissedecek hem de atıştırmalık isteğinizi bastırabileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.