Cildinize Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar

Cildinizi Korumak İçin Dikkat Edecekleriniz

0 428

Bazen ihmalkarlık bazen de unutkanlık sebebiyle cildinizde bırakmış olduklarınız cildinizi sandığınızdan çok daha fazla etkiliyorlar. Cildinize zarar verecek kötü alışkanlıklar daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız için önem taşıyorlar.

Cildinizi Korumak İçin Dikkat Edecekleriniz

Cildi korumak için yapılacaklar arasında makyajın her zaman temizlenmesi geliyor. Makyaj ile uyuduğunuzda bu cildiniz için yapacağınız en büyük kötülüklerden bir tanesidir. Makyaj içerisinde yer alan maddeler, yağlar ve diğer bileşenler cildinize zarar vererek gözeneklerin de tıkalı kalmasına neden oluyorlar. Bu durum ise cildi çok kısa sürelerde yıpranmış bir görünüme kavuşturuyor.

Son kullanma tarihi geçmiş olan kozmetiklerin kullanılması da cildiniz için verebileceğiniz en büyük zararların başında geliyor. Ürünleri açtıktan sonra da en fazla 12 ay içerisinde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde açılan ürünler de son kullanma tarihleri geçmese bile cildinize zarar verirler.

Son olarak aşırı peeling yapmak, kirli makyaj fırçaları kullanmak gibi alışkanlıklar da cildiniz için zararlı etmenler olarak öne çıkıyorlar. Bu durumların önüne geçmek için kötü alışkanlıklarınıza çok dikkat etmeniz gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.