COVID-19 Nasıl Önlenir? Korona’dan Nasıl Korunuruz?

Dünyayı sarsan ve milyonlarca ölüme neden olan COVID-19 nasıl önlenir? Korona hastalığından nasıl korunulur?

0 414

Her geçen gün farklı türleri ile tüm dünyayı rahatsız etmekte olan COVID-19 hastalığından korunmak mümkündür. Bir enfeksiyon rahatsızlığı olan COVID-19 hastalığını kendinizde bir takım önlemler alarak ve yaşam tarzınızdan birkaç değişiklik yaparak önlenmek mümkün olan bir hastalıktır.

COVID-19 önlemenin en temel yolu olabildiğince temastan uzak durmaktır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan önlemlerin en başında kişiler ile temas etmekten kaçınmak ilk sırada yer almaktadır. Bundan dolayı olabildiğince az süre dışarıda kalın, temastan kaçının ve kendinizi koruyun.

COVID-19 Önlemek için Öneriler!

Temizlik, COVID-19 hastalığının en temel ve kritik noktasıdır. Sürekli olarak ellerinizi temiz tutarak COVID-19 hastalığından kaçabilirsiniz. Tema ile bulaşmakta olan COVID-19 hastalığının bulaşma süresini önlemek için ellerinizi temastan sonra sabunlu su ile temizlemeniz gerekmektedir.

Dışarıda çeşitli nedenlerden dolayı duruyor iseniz ne kadar temas az olursa olsun bulaşma olasılığı vardır. COVID-19’ü önlemek adına ellerinizi olabildiğince ağzınıza ve yüzünüze götürmemeye ve gün içerisinde temas sonrasında dezenfektan kullanmaya özen göstermelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.