Deodorantı Farklı Amaçlarda Kullanın

Deodorantı Farklı Amaçlarda Kullanmak

0 424

Deodorant kullanımı temel olarak ter kokusu başta olmak üzere ciltteki kötü kokuları uzaklaştırmak için tercih ediliyor olsa da farklı amaçlar için de deodorant kullanabilirsiniz. Bu amaçlar sayesinde artık kokusunu beğenmediğiniz deodorantları da değerlendirebilirsiniz.

Deodorantı Farklı Amaçlarda Kullanmak

Deodorant kullanmak için özellikle yüzünüz yağlı bir yapıdaysa etkili bir çözüm sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde yağ oranına bağlı olarak yüzünüz çok parlak bir görünüme sahip olur. Bunun önüne geçmek için deodorant kullanabilirsiniz. Parmaklarınıza bir miktar deodorant sıkın ve parlayan yanaklarınıza, burnunuza, alnınıza başta olmak üzere bunu yüzünüze sürün. Bu yöntem yüzünüzün parlaklığını alacaktır.

Özellikle yaz aylarında bacaklarda sık görülen sürtünmeyi engellemek için deodorant kullanabilirsiniz. Bacaklarınızın sürtündüğü ve rahatsızlık veren bölgeye deodorant sıkmanız tahrişi azaltacak ve daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Yeni ayakkabı giydiğinizde ayakkabı ayağınıza vuruyor ve su topluyorsa bu durumda bölgelere biraz deodorant sıkarak bölgeleri ovabilirsiniz. Deodorantın yapısı bu bölgelerin acısını hafifletecek ve daha rahat bir şekilde ayakkabı giymenize olanak verecektir. Bu yöntemler ile kullanmadığınız deodorantları da değerlendirmiş olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.