Göz Migreni Nedir, Neden Olur, Belirtileri Nelerdir?

Göz migreni nedir? Hem yetişkinlerde, hem de çocuklarda göz migreni neden olur? Göz migreni belirtileri nelerdir?

0 431

Migren sadece baş ağrısı olarak kendini göstermemektedir. Göz üzerinde de ciddi etkisi bulunan migren eğer gözde görülmekte ise, gözün yerinden çıkacak gibi ağrımasına ve çok şiddetli bir ağrıya neden olmaktadır.

Günümüzde başta görülen migren kadar yaygın olan göz migreni insanın yaşam kalitesine de ciddi zararlar vermektedir. Göz migreni her iki gözde de görülmez. Genellikle tek taraflı ve şiddetli bir göz ağrısına neden olur iken şakakların de beraberinde ağrımasına da neden olmaktadır.

Göz Migreninin Belirtileri Nelerdir?

Göz migreninde ağrı tek taraflı olur iken her seferinde aynı taraf ağrımaz. Sağ ya da sol gözde ağrı olması değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında şakakta ve ensede de ağrı oluşmasına neden olmak ile beraber şakaktaki damarın şişmesine ve belirginleşmesine de neden olmaktadır.

Göz Migreni Nasıl Geçer?

Göz migreninizin olduğunu düşünüyorsanız öncelikle doktora giderek muayene olmanız gerekmektedir. Ancak her göz ağrısı migren olmayabilir. Genellikle dişlerdeki rahatsızlık da göz ve ya baş ağrısına sebep olmaktadır. Bu nedenle fiziksel muayene olarak nereden kaynaklı olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.