Hormon Esasına Dayalı Diyet Nasıl Yapılır?

Hormon Esasına Dayalı Diyet Yapımı

0 603

Diyet yaparken hormonların büyük etkisi bulunuyor. Hormon esasına dayalı diyet ile daha etkili bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Temelde 3 aşamadan oluşan bu diyet hem kadınlarda hem de erkeklerde doğru kilo kaybı sağlıyor.

Hormon Esasına Dayalı Diyet Yapımı

Hormon esasına dayalı diyet yapmak için üç aşamaya dikkat etmek gerekiyor. Hormonların düzenlenmesi hem kilo vermeyi sağladığı gibi hem de metabolizmanın daha iyi bir düzene girmesine yardımcı oluyor.

Özellikle uyku düzenin sağlanması vücudun daha iyi bir yapıya sahip olmasına da etki ediyor. Bu diyeti yapmak için ilk aşamada hormonların düzenlenmesine yönelik beslenme yapmak gerekmektedir. Tüketilen besinler kesinlikle koruyucu maddelerden arınması gerekmektedir. Aynı zamanda glütensiz gıdalar, meyve ve sebze tüketimine de dikkat edilmesi gerekir. Balık, beyaz et, keçi peyniri gibi ürünler de bu dönemde sıklıkla tüketilebilir.

Temelde hormon esasına dayalı diyet, hormonların daha iyi çalışmasını sağlayacak bir diyete dayanmaktadır. Bu bakımdan besin listesini daha fazla zenginleştirebilirsiniz. Hormonların düzenlenmesi yağ yakımını da arttırarak sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.