Joomla Nedir, Nasıl Kullanılır?

0 371

Joomla internet altyapıları arasında öne çıkan bir platform olmaktadır. Hatırı sayılı bir kullanıcı sayısı olan Joomla ile dinamik web sayfaları oluşturmak kolaydır. Ancak Joomla kullanımı diğer altyapılara göre daha karmaşık gelebilir.

Joomla Nasıl Kullanılır?

Joomla kullanımı itibariyle hazır web site kurmanıza yardımcı olmanızı sağlar. Host ve domain aldıktan sonra pratik şekilde Joomla’yı kurabilir ve sitenizi hazır hale getirebilirsiniz. Joomla ile her türlü site kurmak mümkündür. Joomla Türkçe dil desteği sunduğu için sitenizde neler yapmak istediğinizi kolayca yönetici paneli üzerinden seçebilirsiniz. Ancak işlemleri yapmak özellikle yeni Joomla kullanıcısıysanız biraz zor gelebilir.

Joomla dinamik bir yapıdadır ve uzun süreli kullanımlar için de uygundur. Tema yüklemek, içerik girmek, sayfa ayarları yapmak kolaydır. Fakat Joomla en büyük rakibi olan WordPress karşısında çeşitli eksikler taşıyor. Joomla ile yapılan temalar temel kodlar yüzünden benzerlik taşıyorlar ve özellikle hata vermeye daha yatkın oluyorlar. Bunun yanında eklentiler de Joomla için kısıtlı bir seçenek sunuyorlar. Ancak hızı ve stabil durumu yüzünden Joomla yine de denemeyi hak eden bir platform oluşturuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.