Windows 10’da Programın Ne Zaman Kullanıldığını Öğrenin

0 399

Windows 10’da programın ne zaman kullanıldığını öğrenme basit yöntemler ile mümkün olmaktadır. Bu sayede özellikle çoklu kullanıcılarda programların ne zaman kullanıldığı öğrenilebilmektedir.

Windows 10 Programların Ne Zaman Kullanıldığını Öğrenme

Windows 10 programların kullanma tarihini öğrenme için Olay Görüntüleyicisini kullanabilirsiniz. Windows 10, yapılan tüm işlemleri bu etkinlik günlüğüne kaydetmektedir. Ancak daha detaylı bir öğrenme istiyorsanız bu durumda LastActivityView programını tercih edebilirsiniz. Ücretsiz olan yazılımı bilgisayarınıza indirin ve kurun. Kurmak için yüklemeye gerek yoktur, doğrudan program çalışacaktır.

Programı çalıştırmak için uygulamaya çift tıklayın ve bilgisayarda yapılan son işlemlere göz atın. Program yapılan tüm işlemleri kayıt altına aldığı için hangi programı bulmak istiyorsanız bunu üst çubukta yer alan arama kutucuğuna programın ismini yazarak sağlayabilirsiniz. Program, çalıştırıldığı andan itibaren bilgisayarda yapılan işlemleri kayıt altına alır. Bir yıllık kayıtları hafızasında tutan programda böylece geçmişe dönük olan eylemleri de görebilirsiniz. Bir yıl sonrasında ise kayıtlar otomatik olarak silinir ve yeni kayıtlar için programın hafızasında yer açılmış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.