Yanlış Kedi Maması Vermenin Neden Olduğu Sağlık Problemleri

0 6

Günümüzde piyasada yüz binlerce kedi maması markası ve formülü bulunmaktadır. Bu, kediniz için en iyisini seçmenin daha zorlayıcı olacağı anlamına da gelmektedir. Kediniz için en iyi kedi maması fikrine yalnızca siz ve veterineriniz karar verebilirsiniz, ancak doğru beslenmenin unutulmaması gerekmektedir. Aşırı fiyatlara çok sayıda hileli mama bulunur, ancak bu, daha sağlıklı bir şey sağlayamıyorsanız, onu alacağınız anlamına gelmemektedir. Yanlış kedi maması verilmesi sonucu oluşan sağlık problemleri aşağıda verilmiştir.

Kedilerde Obezite

Obezite hem kedilerde hem de köpeklerde büyük bir sağlık sorunudur. Ne yazık ki, sahipleri tarafından gerekli olduğu kadar ciddiye alınmıyor. Obezite, kedinizin günlük yaşamında hareket etmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda çok sayıda sağlık sorununu da beraberinde getirecektir. Kedinizin yediği mama miktarı kadar ne yediği de göz önünde bulundurulmalıdır.

İdrar Kristalleri ve Taşları

İdrar taşları ve kristalleri çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır, ancak diyetin görünümlerinde büyük bir rol oynadığı görülmüştür. Bunlar idrar yolu enfeksiyonuyla ilgili olabilir veya olmayabilir, ancak her iki durumda da kedi arkadaşınız için rahatsız edici bir durumdur. Kedinizin idrarını bekletmemesi ve sağlıklıca yapması için sadece kedi maması değil, kedi kumu seçiminde de dikkatli olmanız gerekmektedir. Evcil hayvanınızın ihtiyacı olan kedi kumu ve kedi mamasını pet shop mağazalarında bulabilirsiniz. https://cabukmama.com uygun fiyatlı evcil hayvan ürünlerini sunar.

Gıda Alerjileri

Gıda alerjileri, kedilerde görülen en yaygın alerjiler olmasa da olmayacağının garantisi yoktur. Kedinizin herhangi bir bileşene karşı alerjisi olabilir, bu nedenle kedinizin gıda alerjisi bulunuyorsa, ona uygun mamalar seçmeli ve dengeli şekilde beslenmesini sağlamalısınız. Bu, şimdiki ve ilerideki hayatı için oldukça önemli bir şeydir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.